Biz Kimiz?

Biz Kimiz?


Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü, 2015 yılında Samsun'un Atakum ilçesinde sağır bireylerin sosyal, kültürel, sportif ve istihdama dayalı çalışmalarını desteklemek amacıyla kurulmuş kar amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.
Derneğimiz, sağırların hak temelli mücadelesine katkı sağlayarak onların toplumsal yaşama entegrasyonunu hedeflemektedir. Bu çalışmalarımızı sürdürürken kamu kurum ve kuruluşlarıyla diyalogta kalarak mücadelemizin etkin yürütülmesini hedeflemekteyiz.
Derneğimiz, Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu'nun ve Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu'nun üyesidir. Bununla beraber amacımız ve ilkelerimizle aynı doğrultuda hareket eden tüm sivil toplum kuruluşlarıyla ortak çalışmalar yürütecek anlayışla hareket etmektedir.
Nihai hedefimiz, hak mücadelemizi sürdürerek bugün topluma entegrasyonumuzda sorun olarak ortaya çıkan ve engel(!) olarak adlandırılan tüm problemlerin çözüme ulaştırılarak, eşit yurttaşlık bilincinin oluşturulmasına, eşit temsil anlayışının oluşmasına katkı sağlamaktır.
Bizler inanıyoruz ki, bizimle ilgili alınacak her kararda bir temsilci bulunurarak daha etkin çözümler geliştirilebilir. Bu sebeple çalışmalarımızı yürütürken ana sloganımız "Biz olmadan asla!"
Gelin hep beraber çalışmalarımızı toplumun her bir kesiminde yaygınlaştıralım. Yerelden başlayan mücadelemizi ulusala yayarak bugün sorun olarak görülen bir çok engeli(!) beraber aşalım!
Biliyoruz ki yolumuz uzun ama aynı zamanda yine biliyoruz ki heyecanımız var ve bu heyecanımızı sizlerle paylaşarak dünyayı işitme engelli bireyler için daha güzel bir hale getirebiliriz.